Villarentturkey: Communiqués de presse
Vatan Pazar - 10.08.2014
Vatan Pazar - 10.08.2014

Türkiye’de 1 milyon ev tatil için kiralanıyor

Ülkemizde yeni tatil trendi villa kiralamak. TÜRSAB Ev Turizmi Komitesi Başkanı Mücella Tarhan Türkiye’de yılda 1 milyon kişinin villa kiraladığını belirterek, en çok talebin kimseye görünmek istemeyen muhafazakar kesim ile üstsüz güneşlenmek isteyen Ruslar’dan geldiğini söylüyor. Villa kiraları ise günlük 6 bin 500 ile 250 TL arasında değişiyor...

Pour en savoir plus
Milliyet - 29.07.2014
Milliyet - 29.07.2014

Gizli havuzlarda muhafazakâr tatil

TÜRSAB Ev Turizmi Komitesi Başkanı Tarhan, “Havuzu dışarıdan görünmeyen villalarda tatil için muhafazakâr kesimden talep yağıyor. Türkiye ve Avrupa’daki bu tür villalar hiç boş kalmıyor” dedi.

Pour en savoir plus
Focus - 19.04.2014
Focus - 19.04.2014

Focus Dergisi (Almanya baskısı No 17/14) Ev Turizmini kapak konusu yaptı.
Tatil trendi Ev turizmi, daha konforlu ve daha ekonomik konaklama imkani sunuyor.

Avrupa'da yılda yaklaşık 42 milyon turist otel yerine evde konaklamayı tercih ediyor. Ev Turizmi, eşyalı konutların, yerli ve yabancı turistlere kiralanması olarak tanımlanan, müşterilere kendilerini özgür ve evindeymiş gibi hissettiren, yaşadığı çevreye ekonomik katkısı olan, gelinen yerin genel kültürünü tanıma amacıyla gerçekleşen seyahat türü, hızla büyüyen bir trend izlemektedir.

Pour en savoir plus
Turizm Haber 24 - 17.04.2014
Turizm Haber 24 - 17.04.2014

Ev Turizmi Başkanı Mücella TARHANdan HOTRECE Tepki
HOTREC genel kurulunda ev turizmi ile alakalı bir takım kararlar alınmasının ardından , TÜRSAB EV TURİZMİ KOMİTESİ başkanı Mücella Tarhan'dan Tepki geçikmedi.

Pour en savoir plus
hotel restaurant & hi-tech - 27.01.2014
hotel restaurant & hi-tech - 27.01.2014

Ev Turizmi yasal altyapı bekliyor.

Turizm sektörünün paydaşları Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) ile birlikte son dönemlerin önemli tartışma konuları arasında yer alan “Ev Turizmi”ni masaya yatırdı. Tarafları ile birlikte son zamanların önemli tartışma konularından “Ev Turizmi”ni masaya yatırdı.

Pour en savoir plus
Turizm Gazetesi - 23.01.2014
Turizm Gazetesi - 23.01.2014

EV TURİZMİ YASAL ALTYAPI BEKLİYOR

Konunun tarafları Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TUYED) düzenlediği panelde son zamanların önemli tartışma konularından 'Ev Turizmi'ni değerlendirdi.

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TUYED) konunun tarafları ile birlikte son zamanların önemli tartışma konularından “Ev Turizmi”ni masaya yatırdı.Pour en savoir plus
Turizmdebusabah - 23.01.2014
Turizmdebusabah - 23.01.2014

Ev tipi konaklamada pastayı büyütmek mi, eşit koşulda rekabet mi?

Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TUYED) düzenlediği "Ev Turizmi" konulu panelde alternatif ve ev tipi konaklama modelini savunan yetkililer bir an önce mevzuat konusunun gündeme gelmesi gerektiğine işaret ederken otelciler eşit koşulda rekabeti vurguladı.

TurizmdeBuSabah

TUYED'in düzenlediği sektörel buluşmalar toplantılarının bir diğeri de İstanbul Taksim Eresin Otel'de yapıldı. Moderatörlüğünü TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu'nun yaptığı "Ev Turizmi" konulu panelde TUROB Genel Sekreteri Levent Erdoğan, TÜRSAB Ev Turizmi Komitesi Başkanı Mücella Tarhan, Alternatif Konaklama Derneği Başkanı Mehmet Ülkü, Ev Turizmi Derneği Genel Sekreteri Işıl Karababa ve Özbi Başkanı Ufuk Aslan konuşmacı olarak yer aldı. Konuşmacılar ev turizmi konusunda kavram ve mevzuatların bir an önce oluşturulması, denetleme ve eğitimlerin yapılması gerektiğini ifade ettiler. İşte panalistlerin "Ev Turizmi" konusundaki yaklaşımları...


Pour en savoir plus
Turizmgüncel.com - 23.01.2014
Turizmgüncel.com - 23.01.2014

Mücella Tarhan: 200 bin evden 15 milyar $ değer ortaya çıkıyor.

Ev turizminin tartışıldığı panelde konuşan TÜRSAB Ev Komitesi Başkanı Mücella Tarhan, ev turizminin Avrupa'da ve tüm dünyada hızla yükselen bir trend olduğunu ifade etti.


Avrupa’da ev turizminin 1960- 65 yıllarında başladığını belirten Tarhan, buradaki ev turizminin TÜRSAB ve muadili derneklere bağlı olarak faaliyet gösterdiğini söyledi. Avrupa genelinde yaklaşık 42 milyon insanın ev turizmini tercih ettiğini kaydeden Tarhan, TÜRSAB'ın yaptığı araştırmaya göre 200 bin evin kiralanması durumunda ortaya 15 milyar dolarlık bir değerin çıktığını belirterek, sadece Balıkesir'de 127 bin tane konutun olduğuna dikkat çekti.

Haber: Savaş Daş - Turizm Güncel
Pour en savoir plus
Turizmdebusabah - 08.01.2014
Turizmdebusabah - 08.01.2014

Mücella Tarhan: Ev turizmi otellere rakip değil. 

TÜRSAB bünyesinde kurulan Ev Komitesi'nin Başkanı Mücella Tarhan, otelcilere rakip olmadıklarına dikkat çekerek, "Yaz sezonu yaklaşıyor, evleri kayıt altına almak lazım. Biz TÜRSAB olarak buna talibiz" dedi. Radikal gazetesi köşe yazarı Jale Özgentürk, bugünki yazısında ev turizmine ve TÜRSAB bünyesinde kurulan Ev Komitesi'nin başkanı Mücella Tarhan'a yer verdi.

Röportajdan detaylar şöyle:
"Türkiye'de henüz yasal bir tanıma kavuşamayan ve kayıt dışı olan ev turizmi dünyada 95 milyar dolar ciroya sahip. Avrupa'da yılda yaklaşık 42 milyon turist otel yerine evde konaklamayı tercih ediyor. Ve Ev turizmi Türkiye'de de kurumsallaşıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) bünyesinde kurulan Ev Komitesi'nin başkanlığını da 26 yıldır ev turizmiyle uğraşan Mücella Tarhan yapıyor.

Pour en savoir plus
Radikal - 05.01.2014
Radikal - 05.01.2014

Korka korka turizm
"Kızlı erkekli" söylemi turizme de sirayet edince, yeni gelişmeye başlayan ev turizmi de ciddi darbe yedi. Gece yarıları kapı önüne konan turistler, dünyada yükselen bu sektörün Türkiye'deki geleceğine ilişkin kaygı yarattı. Sektör temsilcilerinin gözü kulağı şimdi Ankara'da...

Her şey Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kız ve erkeklerin aynı evlerde kaldığı ihbarlarını bir kenara atamayız. Valiliklerimizle, emniyet teşkilatımızla bu tür ihbarları değerlendirip, üzerine gidiyoruz” açıklamasıyla başladı. Valiliklere genelgeler gitti. Kolluk güçleri harekete geçti. Toz duman kalkınca, bu açıklamadan sadece öğrencilere kiralanan evlerin değil, bir süredir yaygınlaşan ev turizminin de darbe yediği anlaşıldı. Öğrenildi ki Beyoğlu, Karaköy ve Tophane’de onlarca apart otel ya da ev, fuhuş yapıldığı gerekçesiyle basıldı, turistler kapı önüne kondu. Türkiye’de henüz yasal bir tanıma kavuşamayan ve kayıt dışı olan ev turizmi dünyada 95 milyar dolar ciroya sahip. Avrupa’da yılda yaklaşık 42 milyon turist otel yerine evde konaklamayı tercih ediyor. Ve Ev turizmi Türkiye’de de kurumsallaşıyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) bünyesinde kurulan Ev Komitesi’nin başkanlığını da 26 yıldır ev turizmiyle uğraşan Mücella Tarhan yapıyor. Tarhan’la hem özellikle İstanbul’da yükselen ev turizmi trendini, hem de sektörün geleceğini konuştuk:

Pour en savoir plus
NEWS MEA VILLA - 21.11.2013
NEWS MEA VILLA - 21.11.2013

MEA VILLA Genel Müd. ve TURSAB Ev komitesi başkanı Mücella Tarhan`ın daveti ile
Ayvalığa gelen NOVASOL CEO`su Bernd Muckenschnabel söz konusu alanda 27 ülkede
33 bin konuta sahip bir firma olduklarını anlattı. İkinci konutların turizme kazandırılması
konusunda en başarılı ülkenin Danimarka olduğunu belirtti.

Danimarka'nın turizm gelirlerinin yüzde 60' ının ikinci konut kiralamasından kaynaklandığını vurgulayan Muckenschnabel, bu pazarın Avrupa genelinde 21,8 milyar euro ciroya ulaştığını ifade etti. Almanya ve Danimarka merkezli NOVASOL 40 yıla aşkın bir süredir 33.000 evlik programı ile Yazlık Ev kiralama konusunda uzmanlaşmış olup, bünyesinde Danssomer, Solemar gibi firmalarıda barındırmaktadır.


Pour en savoir plus
zaman.com.tr - 21.11.2013
zaman.com.tr - 21.11.2013

Balıkesir'de 127 bin ikinci konut turizme kazandırılacak
Haber: Cihan - Balıkesir

Balıkesir'de ağırlıklı olarak Edremit Körfezi bölgesinde bulunan 127 bin ikinci konutun turizme kazandırılması için proje hazırlandı. "Bir Tıkla Ev Kirala Bir Tıkla Evini Kirala" isimli projenin tanıtımı, Ayvalık ilçesinde yapıldı. Ayvalık Turizm Birliği (AYTUGEB), Ayvalık Ticaret Odası, Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ortaklığında yürütülen projenin tanıtım toplantısına Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Edremit Kaymakamı Abdülhamid Erguvan, Ayvalık Belediye Başkanı Bülent Türközen, Edremit Belediye Başkan Vekili Fatih Çağlar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, TÜRSAB Ev Komitesi Başkanı Mücella Tarhan, Novasol Ev Kiralama Yönetim Kurulu Başkanı Bernd Muckenschnabel, proje yürütücü yardımcısı Doç. Dr. Ayhan Gökdeniz, otel sahipleri ve diğer sektör temsilcileri katıldı.


Pour en savoir plus
(DE) zaman.com.tr - 21.11.2013
(DE) zaman.com.tr - 21.11.2013

127 tausend Ferienhäuser werden in Balıkesir für den Tourismus gewonnen.   
Bericht : Cihan - Balıkesir

Der Ayvalık Tourismusverband (AYTUGEB) stellte bei der Veranstaltung vor,
dass 27 tausend Ferienhäuser in der Region Balıkesir für das Tourismus Projekt
vorbereitet wird. Die Einführungsveranstaltung wurde von Balıkesir Gouverneur Ahmet Turhan durchgeführt.

An der Veranstaltung nahmen: Ayvalık Handelskammer, Balıkesir University (BAÜ) und Süd-Marmara Development Agency (GMKA)-Partnership-Projekte , Edremit Governor Abdülhamid Erguvan, Ayvalık Bürgermeister Bülent Türköz, Edremit stellvertretender Bürgermeister Fatih Alter, Kultur und Landestourismusdirektor Mustafa Çaltı, TÜRSAB Ferienhäuser Committee Präsidentin Mücella Tarhan, Novasol Vorsitzender Bernd Muckenschnabel, stellvertretender Projektkoordinator Dr. Ayhan Gökdeniz, Hoteliers und anderen Branchenvertretern teil.


Pour en savoir plus
abvizyonu.com - 18.11.2013
abvizyonu.com - 18.11.2013

Mücella Kantaroğlu Tarhan:  ”Türkiye Turizmi Ev Turizmi ile Büyüyecek”
Yazan:  Serap Girgin Baykal 18 Kasım 2013

Meavilla Genel Müdürü ve Kurucu ortaklarından Mücella Kantaroğlu Tarhan çok şapkalı kadın yöneticilerimizden birisi. Hep ilklere imza atmayı başaran; Lady Travel’in, Nazar Holiday’in de kurucu ortaklarından olan Kantaroğlu Tarhan, aynı zamanda TÜRSAB’ta Başkan Danışmanı ve Ev Komitesi Başkanı.

Pour en savoir plus
SunExpress Basın odası - 15.07.2013
SunExpress Basın odası - 15.07.2013

SunExpress internet üzerinden yolcularına verdiği hizmet alanını, villadan araç kiralamaya, tur paketlerinden hotel rezervasyonuna, zenginleştiriyor.

Daha önce araç kiralama, otel rezervasyonu, tur satın alma gibi seyahat eden kişinin duyabileceği bütün hizmetleri, alanında güçlü uluslararası şirketlerle işbirliği kurarak, internet sitesi sunexpress.com üzerinden veren SunExpress, bu hizmetlerinin arasına, merkezi Almanya’da bulunun Türk şirketi Mea Villa’nın sunduğu villa kiralamayı da kattı. Avrupa’nın değişik yerlerinde ve Türkiye’de yaklaşık 30 bin villa, apartman dairesinden oluşan portföye sahip MeaVilla, otel konseptinin dışına çıkıp daha bağımsız tatil yapmak isteyenlere istedikleri yerde ve özellikte villa ya da apartman dairesi kiralama seçeneği sunuyor.


Pour en savoir plus
(DE) SunExpress Presse - 15.07.2013
(DE) SunExpress Presse - 15.07.2013

Kooperation mit mea villa: Fluggesellschaft erweitert Travelportal um Villen,  Ferienhäuser und Apartments in der Türkei und Europa. 

Der Ferien-Spezialist SunExpress erweitert ab sofort das Angebot auf sunexpress.com um die Vermietung von Villen, Ferienhäusern und Apartments in der Türkei und Europa. Mit dem neuen Kooperationspartner „mea villa“ bietet die Fluggesellschaft, Joint Venture von Lufthansa und Turkish Airlines, auf dem eigenen Travelportal über 30.000 Feriendomizile und baut so das Serviceangebot für ihre Gäste weiter aus. Ob Villen mit privatem Pool an idyllischen Küsten, individuelle Rückzugsorte in belebten Städten oder Platz für die ganze Familie in großzügigen Ferienhäusern – die Angebotsvielfalt ist breit gefächert. Auch kleinere Boutique Hotels in der Türkei stehen zur Auswahl.

Pour en savoir plus
(EN) SunExpress Press Room - 15.07.2013
(EN) SunExpress Press Room - 15.07.2013

Sunexpress.com presents more than 30.000 holiday homes at service area. Sunexpress.com enrich service area with holiday homes, car rental, tour packages and hotel reservation via internet.

Sunexpress is an association company Turkish Airlines and Lufthansa. Sunexpress enrich the range of services which is provided over the internet. In this way, Sunexpress has changed to classical airway management perspective and present to services which is needed by traveller.

Pour en savoir plus
Hürriyet EGE - 15.07.2013
Hürriyet EGE - 15.07.2013

SunExpress’ten kiralık villa !

TÜRK Hava Yolları ile Lufthansa’nın ortak şirketi SunExpress, internet üzerinden verdiği hizmet çeşitlerini zenginleştirerek klasik havayolu yaklaşımından çıktı, seyahat edenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya başladı.

Pour en savoir plus
haberpolitik - 13.07.2013
haberpolitik - 13.07.2013

Villada tatil tercihi tüm dünyada önemini ve pazar payını artırıyor.

Avrupalı her 4 kişiden birinin tatil biçimi olarak villa tatilini tercih ediyor. Villada ya da şehir rezidanslarında tatil oranı birçok ülkede yüzde 30’ların üzerinde. Türkiye genelinde ise uzun dönemli sezonluk kiralama şeklinde yıllardır var olan bu tatil biçimi zamanla Avrupa’daki örnekleri gibi günlük ve haftalık olarak da kısa dönemler içinde kiralanmaya başlandı. Biz de bu potansiyeli değerlendirmek ve yolcularımıza daha iyi hizmet vermek için Mea Villa ile bu işbirliğine imza attık.”

Pour en savoir plus
Aktuell - 13.07.2013
Aktuell - 13.07.2013

Turizmde yeni akım: Tatil evleri

TÜRSAB bünyesinde oluşturulan Ev Turizmi Komisyonu Başkanı Mücella Tarhan, yurtdışında da bu tür işletmelerin TÜRSAB benzeri kurumların çatısı altında örgütlendiğini söylüyor. Komisyon'un şimdiye kadar dört kez toplandığını belirten Tarhan, yaptıkları çalışmaları şöyle açıklıyor: "KKTC Ev Turizmi Yasası'nı hazırladı ve şimdi uyguluyor. Onlarınkini ve yurtdışındaki diğer yasaları inceleyip bir taslak hazırlayacağız. Turizm Bakanlığı'na verilmek üzere bir sunum hazırladık. Maliye Bakanlığı'na bu işin mali boyutunu, İçişleri Bakanlığı'na ise 1774 Sayılı Yasa gereği tatil evlerinde konaklayanların isim listesinin emniyete neden bildirilebileceğini anlatacağız."

Pour en savoir plus
Turizmdebusabah - 10.07.2013
Turizmdebusabah - 10.07.2013

Farklı Eğitimler Akademisi "Ev Turizmi" konusunu masaya yatırdı.

Farklı Eğitimler Akademisi 10'uncu toplantısını TÜRSAB Genel Merkezi'nde Başaran Ulusoy ev sahipliğinde "Ev turizmi" konusunda gerçekleştirdi.

TÜRSAB Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıya TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, K.K.T.C Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Şahap Aşıkoğlu, TÜRSAB Ev Turizmi Komitesi Başkanı Mücella Tarhan, Komite Genel Sekreteri Gürkan Boztepe ve komite üyeleri katıldı.

Pour en savoir plus
Dünya Gazetesi - 30.06.2013
Dünya Gazetesi - 30.06.2013

Havayolu şirketi SunExpress, artık villa da kiralayacak !

Havayolu şirketi Sunexpress, internet üzerinden sadece bir havayolu şirketi değil, bir turizm şirketi gibi hizmet alanını zenginleştiriyor.

İZMİR - Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketi Sunexpress, internet sitesi üzerinden verdiği hizmetleri çeşitlendiriyor. Sadece bir havayolu şirketi değil, bir turizm şirketi gibi hizmet alanını zenginleştiren Sunexpress, internet sitesi üzerinden otel rezervasyonu yapma, havaalanı servisi satın alabilme, araç kiralama, tur satın alabilme ve yolcuların gidecekleri yerdeki aktivitelerini organize edebilecekleri hizmetleri de sunuyor. Bu hizmetleri verirken alanında güçlü uluslararası şirketlerle işbirlikleri kuran Sunexpress son olarak Almanya merkezli villa kiralama şirketi MeaVilla ile işbirliği yaparak, otelde konaklamak istemeyen müşterilerine Avrupa ve birçok ülkede  villa kiralama hizmeti sunmaya başladı. 

Haber: Sedat Alp


Pour en savoir plus
SonDevir Gazetesi - 29.06.2013
SonDevir Gazetesi - 29.06.2013

TATIL VURGUNU !

Akdeniz ve Ege'de haftalık kiralanan lüks villa ve yazlıklarda tatil yapmak isteyen yüzlece kişi mağdur oldu. İnternet sitesi üzerinden villa kiralayan sitelerin sistemini kopyalayan vurguncular yazlıkçılara tatili zehir etti. İnternet üzerinden yasal olarak satış yapan sitelere gelen şikâyetler durumu ortaya çıkardı.

Pour en savoir plus
TÜRSAB Dergisi - 31.05.2013
TÜRSAB Dergisi - 31.05.2013

Avrupa'da toplam turizm cirosunun 1/3'1ük bölümünü Ev Turizmi teşkil ediyor. 2.4 milyon evin pazarlandığı, 42 milyon kişinin ise tatilini bu şekilde geçirdiği biliniyor.

Avrupa`da 20 milyar dolarlık bir pazara sahip, Dünya`da ise bu rakam 95 milyar dolara çıkıyor.  Ev Turizimi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye`de de büyüyerek gelişiyor. TÜRSAB çatısı altında kurulan Ev Turizmi Komitesi Başkanı Mücella Tarhan
Ev Turizmi ile ilgili sorularımızı yanıtladı.


 

 

Pour en savoir plus
Körfezde Olay Gazetesi - 18.03.2013
Körfezde Olay Gazetesi - 18.03.2013

AYVALIK’TAKİ İKİNCİ KONUTLAR İÇİN ORTAK AKIL YÜRÜTÜLDÜ

Ayvalık Turizmi’nin ‘ikinci konut’ problemi, 16 Mart Cumartesi günü saat 10.00’da Haliç Park Otel’de düzenlenen toplantıda ele alındı. Balıkesir Valisi Ahmet Turhan’ın da katıldığı toplantıda, Ayvalık’ta sayısı 60 bini bulan ikincil konutların turizm ve ekonomiye kazandırılması için ortak akıl yürütüldü.

Pour en savoir plus
Turizmgüncel.com - 21.12.2012
Turizmgüncel.com - 21.12.2012

TÜRSAB 2'inci evleri turizme kazandırmak için kolları sıvadı.

Türkiye'de yaklaşık 4 milyon adet olduğu tahmin edilen ikinci evler turizmin hizmetine girecek. TÜRSAB sürecin yasal mevzuatının tasarlanması için bir komite kurdu. Hedefe ulaşıldığında acentelere ev turizmi yapma şansı doğacak.

Pour en savoir plus
TÜRSAB - 14.10.2012
TÜRSAB - 14.10.2012

TÜRSAB Ev Komitesi Başkanı Mücella Tarhan açıkladı;
Dünyada 45 milyar dolarlık bir pazar oluşturan ev turizmi, Türkiye'de kayıt dışı bir segment, vergi kaybının miktari bilinmiyor... Aynur GÜRSOY-

Mücella Tarhan; Ev Turizmi Türkiye'de henüz kayıt dışı!

İkinci Konutlar, Türkiye’de ev satın alan yabancılar ve yazlık sahibi Türklerin çoğu için ciddi bir geçim kaynağı. Ağırlıklı olarak kayıtdışı olan bu pazardan devletin vergi kaybı ne kadar bilinmiyor. Bu konudaki yasal boşluklara dikkat çekmek ve ev turizminin seyahat acentaları üzerinden yürümesini sağlamak üzere TÜRSAB’ta "Ev Turizmi Komitesi" kuruldu. Komitenin başına da TÜRSAB Başkan Yardımcılarından Mücella Tarhan getirildi. Mea Villa isimli bir şirketi bulunan ve 26 yıldır ev turizmiyle uğraşan Mücella Tarhan, aynı zamanda “villadatatil” isimli seyahat acentasının genel müdürü. Mücella Tarhan, TUYED’e verdiği ropörtajda, ev turizminin Türkiye’de geçmişten bugüne geçirdiği evrimi ve gelinen son noktayı anlattı.

Pour en savoir plus
Zaman Gazetesi - 28.07.2012
Zaman Gazetesi - 28.07.2012

Her şey değil, villa dahil....

Ortak kullanım alanlarında, yemeğin bile belirlenen saatlerde yenildiği mekanlarda tatil yapmayı sevmiyorsanız size bir önerimiz var:  Villada Tatil.
Ayvalık`tan Mersin`e kadar tüm sahil şeridinde kiralayabileceğiniz evlerin fiyatları, düşünüldüğü kadar yüksek değil. Havuzu ve bahçesi tam korunaklı villalar ise ailelere hitap ediyor.

Haber: Fatma Turan

Pour en savoir plus
mynet finans - 29.06.2012
mynet finans - 29.06.2012

Tatil vurgunu !

Lüks villada tatil yapmak isteyenler dolandırıcıların hedefi oldu.

Villa kiralayan sitelerin sistemini kopyalayan dolandırıcılar, tatilcilerin sırtından vurgun yaptı. Villada tatil imkanı sağlayan internet sitelerinin sistemini kopyalayan dolandırıcılar, yazlıkçılara tatili zehir etti. Ege ve Akdeniz'deki lüks villalarda haftalığı 2 bin TL'ye tatil vaadiyle vatandaşı kandıranlar, banka havalesiyle tatil parasını alıp sonra ortadan kayboluyor.

Pour en savoir plus
Balıkesir İl Kültür ve turizm Müdürlüğü - 16.03.2012
Balıkesir İl Kültür ve turizm Müdürlüğü - 16.03.2012

İkincil Konutların Turizme kazandırılması hedeflendi.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, 16 Mart 2013 tarihinde “İkincil Konutların Turizme Kazandırılabilmesini” amaçlayan bir “Ortak Akıl Toplantısı” düzenlendi. Toplantı Balıkesir Valiliği’nin önderliğinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansının desteği ve Ayvalık Kaymakamlığı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü ve TÜRSAB Ev Turizmi Komitesi de uzmanlarını göndererek destek verdi.

Pour en savoir plus
Milliyet Ege - 02.08.2010
Milliyet Ege - 02.08.2010

Villa turizmi sistemine giren Türk sayısı artıyor.

MÜFİT TARHAN, Türk turizmi için çok önemli bir isimdir. 1990’lı yıllarda Türkiye’ye bir sezonda 350 bin kişi getiren Nazar Reisen firmasının kurucularındandır.

Pour en savoir plus
Habertürk - 13.07.2010
Habertürk - 13.07.2010

Oteller dolunca tatilciler kiralık villalara akın etti
Makul fiyatlı oteller bu yıl erken doluluğa ulaşınca, birlikte tatil yapmaya karar veren gruplar Ege ve Akdeniz'de günlük fiyatı 200 ile 600 lira arasında değişen müstakil havuzlu kiralık villalara yöneldi.

Pour en savoir plus
mimdaporg - 26.06.2009
mimdaporg - 26.06.2009

Antalya’da 11.5 euroya villada tatil yaptıracak !

Turizmci Mücella Tarhan, günlüğü ortalama 11,50 euroya sahil kesimindeki yazlıkları kiralıyor. Tarhan daha fazla yazlık arıyor. Akdeniz ve Ege sahilleri boyunca yılın sadece birkaç ayında kullanılan yazlık ev ve villalara Türk turizmciden çözüm önerisi geldi. Danimarka, Belçika, Almanya, Hollanda gibi ülkelerde çok yaygın olan “villada tatil” kavramını 5 yıl önce Türkiye ile tanıştıran turizmci Mücella Tarhan, şimdi de iç turizmi hedefliyor.

Pour en savoir plus
Sabah - 27.06.2009
Sabah - 27.06.2009

Atıl yazlıklar arıyor!

Şu anda portföyünde 800′ye yakın yazlık bulunduğunu söyleyen Tarhan, amaçlarının sadece iç turizmi canlandırmak değil, aynı zamanda sahil kesiminde bulunan atıl yazlıkları da değerlendirmek olduğunu kaydetti. Tarhan, “Sahil kesimlerimizde sayıları milyonlara varan atıl yazlık bulunuyor. Bu yazlık sahiplerine ulaşarak, hem atıl kapasiteyi turizme kazandırmak hem ev sahiplerine de kazandırmak istiyoruz” diye konuştu.

Pour en savoir plus
TurizmGazetesi.com - 15.06.2009
TurizmGazetesi.com - 15.06.2009

Portföyünü genişleten Mea Villa, yurtiçi pazarına da girdi.
HERŞEY dahil sisteminin Türk turizmine girmesine öncülük eden Müfit Tarhan şimdi de bu sistemin karşıtı 'bireysel tatil' projesi için kolları sıvadı. Üst gelir seviyesine sahip Avrupalıları hedefleyen bu sistem ile Ege ve Akdeniz sahillerinde 1200 villanın yabancılara kiralanmasını sağlayan Tarhan şimdi de İstanbul'da 1000 adet villa bulmaya çalışıyor.

Pour en savoir plus
Cumhuriyet - 09.07.2006
Cumhuriyet - 09.07.2006

İkinci konutlar kiralanıyor.
Turiste otel yerine yazlık. Türkiye'de yeni yaygınlaşmaya başlayan "villa turizmi" ile sahil kent­lerindeki yazlık konutlar, aracı firmalar tara­fından yabancı turistlere haftalık, aylık ya da sezonluk olarak kiraya veriliyor...

Pour en savoir plus
Milliyet Emlak - 18.03.2006
Milliyet Emlak - 18.03.2006

Yabancılara kiralamak için binlerce ev aranıyor
Avrupa'nın turizm devleri Alman TUİ ve İsviçreli Interhome, yabancılara kiralamak için İstanbul'da 1000 adet ev arıyor. Evler özelliklerine göre 300 ile 3 bin euro arasında değişen fiyatlarla haftalık olarak yabancı turistlere kiralanacak...

Pour en savoir plus
Hürriyet Emlak - 16.02.2006
Hürriyet Emlak - 16.02.2006

Zengin turistlere kiralamak için İstanbul'da 1000 villa arıyorum.
HERŞEY dahil sisteminin Türk turizmine girmesine öncülük eden Müfit Tarhan şimdi de bu sistemin karşıtı 'bireysel tatil' projesi için kolları sıvadı. Üst gelir seviyesine sahip Avrupalıları hedefleyen bu sistem ile Ege ve Akdeniz sahillerinde 1200 villanın yabancılara kiralanmasını sağlayan Tarhan şimdi de İstanbul'da 1000 adet villa bulmaya çalışıyor.

Pour en savoir plus
Akşam - 16.07.2005
Akşam - 16.07.2005

Villa turizmi başlıyor.
Türkiye'de yeni başlayan 'yılla turizmi' ile acenteler, otel yerine aileleriyle ırda kalmayı tercih eden Ayrupalı turistlerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Pour en savoir plus
NTV - 13.07.2005
NTV - 13.07.2005

Boş kalan villalar değerleniyor.
Türkiye’de yeni yaygınlaşmaya başlayan “villa turizmi” ile sahil kentlerindeki yazlık konutlar, aracı firmalar tarafından yabancı turistlere haftalık, aylık ya da sezonluk olarak kiraya veriliyor...

Pour en savoir plus
turizmgazetesi - 20.06.2005
turizmgazetesi - 20.06.2005

VİLLA TURİZMİNİN GÖZDESİ TÜRKİYE
Sahil kentlerindeki yazlık konutlar, aracı firmalar tarafından yabancı turistlere haftalık, aylık ya da sezonluk olarak kiraya veriliyor...

Pour en savoir plus
Hürriyet Ege - 17.06.2005
Hürriyet Ege - 17.06.2005

Turizme yeni soluk
Sahipleri tarafından yılda ortalama 2.-3 ay kullanılan yazlık konutları turizme kazandırmak için harekete geçen Mea Villa Şirketi, Avrupa'nın 13 ülkesinden davet ettiği tur operatörlerine Ege sahillerini dolaştırdı.

Pour en savoir plus
Posta - 17.06.2005
Posta - 17.06.2005

Yabancıya kiralık yazlık
Avrupalı zengin turistlere kiralanmak üzere 1000 yazlık aranıyor. İstanbul, Ege sahilleri ve Antalya'da aranan yazlıkların haftalık kirası evin durumuna göre 2 bin euroya kadar çıkıyor....

Pour en savoir plus
Posta Ege - 17.06.2005
Posta Ege - 17.06.2005

İkinci konut turizme...
Yılda 2 - 3 ay kullanılıyor. Sonra bomboş duruyor.
Şimdi bu villalar, evler vabancı ağırlıklı olma üzere kiraya verilecek. Ekonomiye katkı sağlayacak...

 
Pour en savoir plus
Milliyet Ege - 17.06.2005
Milliyet Ege - 17.06.2005

YILDA 2-3 AY KULLANILAN EVLERE YURTDIŞINDAN KİRACI GELİYOR.
Yazlıkçıya altın fırsat İzmirli firma, sahil şeridindeki konutlara Avrupalı tatilcileri getirecek.
Mülk sahibi haftada 200 ile bin euro kazanacak...

Pour en savoir plus
Touristik Aktuell - 08.06.2005
Touristik Aktuell - 08.06.2005

Mea Villa Yazlıkları kiralık olarak sunuyor ve turizm operatörlerini kara kara düşündürüyor.
Frankfurt. "All-İnclusiv-Yurdunda (Cennetinde) yemek işini kendin hallet" insanın böyle bir fikire önce gelmesi gerekiyor. Mücella Tarhan, Türkiye'nin batı kıyılarındaki yazlık evleri ve villaları kiralama fikriyle yola çıktı ve kendi deyimine göre, şimdiye kadar da bu konuda çok başarılı bir gelişim içindeler.

Pour en savoir plus
Ekonomist - 08.05.2005
Ekonomist - 08.05.2005

Avrupalı turistlere 1000 Yazlık aranıyor
Avrupa'da yaygın olan ev turizminde ibrenin Türkiye'ye dönmesi, yazlık sahiplerine yeni bir gelir kapısı açacak. Avrupalı üst düzey turistlere kiralanmak üzere Türkiye'de bin yazlık aranıyor. Özellikle İstanbul, Ege sahilleri ve Antalya bölgesi aranan yazlıkların haftalık kira bedelleri evin durumuna göre 2 bin Euro'ya kadar yükseliyor.

Pour en savoir plus
Milliyet Business - 27.03.2005
Milliyet Business - 27.03.2005

Yine 'vatanı satmaya' hazırlanıyor
12 Eylül'den sonra Türkiye'den kaçan Müfit Tarhan, Almanya'da Nazar Turizm'i kurmuş, 360 milyon mark ciroya ulaşan şirketini Almanlar'a satmıştı. Türkiye'ye en çok turist getiren şirketin sahibi olan Tarhan, o dönem, kendisi ile yapılan bir röportajda, işini 'Türkiye'yi satmak' olarak açıklamıştı. Şimdi ticari anlamda gerçekten Türkiye'yi satmaya hazırlanıyor.

Pour en savoir plus